ROK ZA HRANICEMI

Kniha z jednoho roku za hranicemi.

Celý příběh začal jednoho srpnového odpoledne na Srí Lance. Nejspíš za to mohlo horko. Přilétl ke mě nápad, který jsem nemohla pustit z hlavy. Místo pokračování ve studiu jsem v září odlétla do Velké Británie, odhodlaná žít svůj vysněný život. A v letadle jsem neseděla sama.

Dobrodružství za hranicemi jsme začali společně s mým přítelem. Během jednoho roku jsme našli náš druhý domov v anglickém národním parku Lake District, našli jsme sami sebe a prožili konce i nové začátky. Příběh začal na Srí Lance, pokračoval ve Velké Británii a končí návratem do Asie.

Knížka je o následování vlastní vize, o strachu, je plná cestování (a dobrého jídla!) a není v ní nouze ani o osobní a upřímné myšlenky, které člověka „doma“ jen tak nenapadnou.

Knihu můžeš číst jako klasicky tištěnou (paperback) nebo jako e-book. Obojí je ideální na cesty!

Jaké země v knize navštívíš? Srí Lanku, Anglii, Skotsko, Thajsko, Vietnam, Indonésii, Malajsii,
Singapur, Itálii a Dánsko (a na skok i pár dalších!)

Rok za Hranicemi
Michaela Leto
2019

KOUPIT
Q&A

Proč jsi napsala knihu?

Za jeden rok jsem toho prožila tolik, že jsem to nemohla nesepsat nebo nějak nezaznamenat. Vyzkoušela jsem si život v několika zemích a změnil se mi v podstatě pohled na svět, taky se mi proměnily hodnoty. Byl to velmi intenzivní, krásný a zároveň složitý rok. Také jsem během něj přišla ke spoustě myšlenkám, ke kterým bych se třeba nikdy nedostala – nebýt rozhodnutí sebrat odvahu a vydat se do ciziny. Knížka může být inspirací třeba pro ty, kteří neví kudy kam a láká je cestování. Btw. Dokonce už pár lidí nakopla a plní svůj účel!

Proč bych si ji měl/a přečíst?

Pokud tě baví život na cestách a nevadí ti přemýšlet mimo bublinu, ve které žiješ, pak ti má knížka co předat. Příběh ilustruje náš rok za hranicemi, jak jsme pracovali jako dobrovolníci na Srí Lance a následně se přestěhovali do Anglie a žili v národním parku Lake District. Také se v ní dočteš o našich dalších cestách, ve Skotsku, Itálii, Dánsku nebo třeba jihovýchodní Asii.Zároveň v ní zaznamenávám svoje pocity a dost osobní myšlenky. Třeba o tom, jaké to je, nebýt nikde doma. Proč mě baví dělat „chyby“. Proč je pro mě tolik důležité být vděčné. Nebo jak najít kousek sebe.

Knížka je pro lidi, kterým nevadí přemýšlet. Je pro všechny, kteří milují Velkou Británii, Srí Lanku, mají rádi dobrodružství, nechtějí žít jak se od nich očekává a zároveň se trochu hledají.

Jaká témata v knize najdu?

Najdeš jich spoustu! Knížka je plná cestování, skvělého jídla, ukazuje (náš) život na Srí Lance a ve Velké Británii, a taky se dotýká témat jako je: zodpovědné a udržitelné cestování, chudoba, nerovnosti ve světě, postoj k penězům, rodina, naplněný život, štěstí, dospívání, ženství, menstruace, antikoncepce, intuice, kreativní práce, práce v hotelu, význam studia a vzdělávání se, učení se angličtiny, hledání motivace a další.

Chceš vědět víc?

PŘEČÍST!